Život v Habřině

Rodinné domy jsou navrženy tak, aby zapadly do rázu okolí v klidné lokalitě obce Habřina, která je v dojezdové vzdálenosti 10–15 minut jízdy od Jaroměře nebo Hradce Králové. Budou ale splňovat ty nejmodernější standardy jako retenční nádrž na dešťovou vodu, ČOV, stání pro auta. K tomuto zděnému domu (pórobetonová bílá tvárnice 30 cm) náleží pozemek o celkové ploše 636 – 678 m2, dle výběru. 


K vybavenosti domu patří napojení na obecní vodovod, elektřina a kanalizace. Dům bude vytápěn komfortně díky podlahovému topení a výkonnému elektrokotli v kombinaci s romantickou krbovou vložkou s rozvodem teplého vzduchu po celém domě.

Zdravotní péče je snadno dostupná v 5 km vzdáleném městě Smiřice, kde naleznete také poštu, nákupní centrum, dětské školy a školky, restaurace, STK a další služby.

V obci Habřina, která je součástí sítě cyklostezek kraje, naleznete nejen nádhernou přírodu. Můžete využít i služby přímo v obci, jako například mikrojesle, knihovna, pohostinství, obchod, autoservis, stavebniny, farma, koupaliště s dětským hřištěm, fotbalové hřiště, letní kino, a další. Obec pořádá v průběhu roku různé sportovní, kulturní i společenské akce pro obyvatele i děti.

V budoucnu bude dostupné i napojení na dálnici, které bude 5 minut jízdy přes kopec. Okolí Habřiny je historicky významnou oblastí, která je turisticky zajímavá. Místa pro výlety mohou být okolní lesy, tvrze, zříceniny, Chloumek a Prašivka, Museum Mlýn Podhrad, nebo dále Lázně Velichovky (5 km), Pevnost Josefov (9,5 km), Zámek Kuks (15 km), Zoo Dvůr Králové (18 km).

Zkrátka ideální lokalita jak pro aktivní turistiku, nebo pro pohodu a klid.